Szakmai életrajz

 

Oktatási teljesítmény
  2008. február óta vagyok főállású oktató a polgári és a katonai felsőoktatásban. Jelenleg a Zrínyi Miklós Nemzetvédelmi Egyetemen, valamint az Óbudai Egyetem Bánki Donát Gépész- és Biztonságtechnikai Mérnöki Karán oktatok BsC, MsC valamint doktori (PhD) képzésben.
  Angol nyelvből felsőfokú, németből középfokú nyelvvizsgával rendelkezem.
  A Zrínyi Miklós Nemzetvédelmi Egyetemen jelenleg a Műszaki kommunikáció, CAD GC I-III. a haditechnikai alapismeretek, fegyverismeret I-II., valamint a fegyver és fegyverzeti ismeretek tantárgyakat oktatom.
  Az Óbudai Egyetem Bánki Donát Gépész- és Biztonságtechnikai Mérnöki Karán pedig BSc képzésben az Őrzésvédelem-, fegyverismeret tantárgyat, MSc képzésben pedig a fegyver- és fegyverzetismeret II. tantárgyak oktatásában veszek részt.
  2008-ban nemzetközi TASER (kilőhető elektródás elektromos sokkoló), 2009-ben pedig ASP teleszkópos bot, valamint ASP taktikai bilincs instruktori képesítést szereztem. A megszerzett képesítés lehetővé teszi, hogy az egyetem mind, hazai, mind nemzetközi keretek között alkalmazói tanfolyamokat szervezzen és bonyolítson le e területen.
  2010-ben szervezőként és oktatóként részt vettem az „Utasbiztonsági ellenőr képzésben”.
  Korábbi beosztásaimból adódóan számos előadást és gyakorlatot tartottam, vezettem a haditechnikai kutatás-fejlesztés, a fegyverzeti, valamint a nem halálos fegyverek témaköröket érintően
  Kezdeményezője vagyok a nem halálos fegyverek elméleti és gyakorlati oktatása beindításának. Kutatási témát indítottam a Zrínyi Miklós Nemzetvédelmi Egyetem Hadtudományi Doktori Iskola, valamint a Katonai Műszaki Doktori Iskola PHD képzésében „A nem halálos fegyverek alkalmazásának elméleti és gyakorlati kérdései ” címmel (HDI), valamint „A nem halálos fegyverek katonai alkalmazása, illetve A nem halálos fegyverek alkalmazása a személy és vagyonvédelemben” címekkel (KMDI). Jelenleg 2 doktorandusznak vagyok tudományos témavezetője.
  Az eddig megjelent több, mint 30 publikációm jelent meg, amelyek megfelelő ismereteket nyújtanak a fegyverismeret I-II., a fegyver és fegyverzeti ismeretek, valamint a haditechnikai alapismeretek tantárgyak oktatásához és tanulásához.
 
Folyamatban lévő vagy lezárt pályázatok eredményeinek megjelenése az oktatásban
  Eddig három olyan, a nem halálos fegyverek és a terrorizmus elleni harc témakörökben elfogadott pályázati anyag elkészítésében vettem részt, amelynek eredményei részeivé váltak a ZMNE különböző képzési formájában oktatott tananyagoknak.
  1.Bartha Tibor, Dr. Padányi József, Rázsó Sándor, Zelenák János: A XXI. század Magyar Honvédségének lehetőségei a terrorizmus elleni harcban – 0086/2004 Országos Kiemelésű Társadalomtudományi Kutatások Pályázat – 2004 – elfogadott pályázat.
  2. Bartha Tibor: A nem halálos eszközök, mint a terrorizmus elleni harc újszerű eszközei – Magyar Hadtudományi Társaság 2004. évi pályázatára benyújtott tanulmány – II. díj
  3. Bartha Tibor: A nem halálos eszközök és alkalmazásuk lehetőségei a Magyar Honvédség nem háborús katonai műveleteiben - A Honvédelmi Minisztérium 2004. évi tudományos munkatervében a 7. számú – haditechnikai és technológiai fejlesztések – program-bizottság által kiírt és elfogadott tanulmány

 

Eddigi munkahelyek, beosztások:

 

1985-1987  Üzemeltető mérnök (MH);

 

1987-1990  Fegyverzet-technikai szolgálatfőnök (MH);

 

1990-1991   MH Haditechnikai Intézet, Fegyver és Lőszer Osztály, tudományos munkatárs (fejlesztő mérnök);

 

1996-1999   HM Haditechnikai Intézet, Fegyver és Lőszer Osztály, osztályvezető-helyettes;

 

1999-2000   HM Haditechnikai Intézet, Fegyver és Lőszer Osztály, osztályvezető;

 

2000-2005   HM Technológiai Hivatal, Gépészeti Mérnöki Iroda, irodavezető;

 

2005-2007   HM Technológiai Hivatal, főigazgató technológiai-helyettes;

  2008-2009   Zrínyi Miklós Nemzetvédelmi Egyetem, Katonai Gépész-, Műszaki és Biztonságtechnikai Mérnöki Intézet, Gépészmérnöki, Biztonságtechnikai és Minőségügyi Tanszék, adjunktus.
  2009-                Budapest, Zrínyi Miklós Nemzetvédelmi Egyetem, Katonai Gépész-, Műszaki és Biztonságtechnikai Mérnöki Intézet, Gépészmérnöki, Biztonságtechnikai és Minőségügyi Tanszék, mb. tanszékvezető.

 

Témavezetés szakdolgozatok, diplomatervek, TDK dolgozatok készítésénél

  Több (ZMNE, BME, Rendőrtiszti Főiskola, Óbudai Egyetem) hallgató szakdolgozatának, diplomamunkájának elkészítésében vettem részt konzulensként, illetve éves szinten 10-15 db diplomamunkának és szakdolgozatnak vagyok bírálója.
  A biztonságtechnika területén 2010-ben vezetésemmel „Ajánlás az Uzsoki utcai kórház személy- és vagyonvédelmi tervéhez„ címmel elkészült egy olyan tanulmány, amely további felhasználásra átadásra került a nevezett intézménynek, a Személy-, Vagyonvédelmi és Magánnyomozói Szakmai Kamara Budapesti és Országos Szervezeteinek további gyakorlatai felhasználásra.
  2010-ben két TDK-s hallgatónak voltam konzulense ZMNE 1 fő (4. helyezés), Óbudai Egyetem 1 fő (2. helyezés – Országos TDK-n való további részvétellel.)
  Kutatócsoportok létrehozása, működtetése, tudományos műhelyt teremtő hatás 2009-ben részt vettem a „Kórházbiztonság” tudományos szakmai műhely alapításában.